Kdy přezout?

Znění zákona

Provoz vozidel v zimním období

(1) V  období od 1. listopadu do 31. března, pokud
a) se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo
b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik18), a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3 500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm.
(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije pro náhradní pneumatiku použitou v případě nouzového dojetí18a).

V tomto článku vám dáme pár doporučení kdy se vyplatí přezout pneumatiky ze zemních na letní či naopak a kdy je ještě brzy.

Servis

Proč nakoupit u nás
  • Kvalitní a vyzkoušené zboží se zárukou.
  • 15 let tradice prodeje použitých pneu.
  • Skladem 15 000 kusů pneu.
  • Možnost osobního odběru v pneuservisu.
  • Moderní pneuservisní služby pro Vás.
repliky hodinek This might involve adding new wheels or even replica tag heuer watches enhancing the engine. No matter how small or large the changes are, cheap rolex watches they are fulfilling and something that the factory itself does not offer.